kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

13 listopada 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła –

13 listopada 2022 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy, miejscu pracy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. Dzisiaj również modlimy się za Kościół prześladowany, aby doczekał się pełnej wolności wyznawania wiary w Chrystusa i nie załamał pod wpływem prześladowań.
   
 2. Przez wszystkie niedziele listopadowe modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami za zmarłych o godz. 15.00.
   
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we czwartek (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w piątek (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • w przyszłą niedzielę (20 XI) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży, Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
    
 4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem. 
   
 5. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 5-7 grudnia. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej naszej kaplicy.
   
 6. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.
   
 7. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawił się kolejny quiz wiedzy religijnej. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby teraz przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com