kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

06 listopada 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła –

6 listopada 2022 r.

 

 1. Miesiąc listopad jest poświęcony pamięci drogich nam zmarłych. Jeszcze w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o 14.30 modlimy się Różańcem za zmarłych z wypominkami. Ponadto przez wszystkie niedziele listopadowe będzie Koronka połączona z wypominkami o godz. 15.00.
   
 2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we środę (9 XI) – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we czwartek (10 XI) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża;
  • w piątek (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w piątek (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę (12 XI) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • w przyszłą niedzielę (13 XI) przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich.
    
 3. W piątek (11 XI) przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm jest naszym obowiązkiem. Jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna krzyżowi i Ewangelii. Msze św. w kaplicy o 6.30 i o 14.30. Z racji przypadającego w piątek narodowego święta biskup tarnowski udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
   
 4. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu organizuje rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w dniach 5-7 grudnia. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej naszej kaplicy.
   
 5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ubiegłoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek grudnia.
   
 7. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.
   
 8. Na stronie internetowej naszej kaplicy pojawił się kolejny quiz wiedzy religijnej. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby teraz przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com