kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

22 października 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła –

23 października 2022 r.

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Jako wspólnota wierzących w Chrystusa jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za losy Ewangelii i za ewangelizację świata zaczynając od najbliższego otoczenia, w którym żyjemy i pracujemy. Przez cały tydzień polecamy Bogu wszystkich misjonarzy oraz tych, do których Dobra Nowina jeszcze nie dotarła.
   
 2. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do licznego udziału. Odbywają się one w następującym porządku:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.
    
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w piątek (28.10.) – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;
    
 4. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Od 1 do 8 listopada modlić się będziemy za nich Różańcem a w niedziele listopadowe będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu.
   
 5. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem.
   
 6. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com