email: kaplicatarnow@gmail.com

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

tel: 513 909 471

Kontakt

29 Niedziela Zwykła –

16 października 2022 r.

 

 1. Służba Zdrowia to wielkie dzieło miłości. Chociaż liturgiczne święto św. Łukasza przypada we wtorek, już dzisiaj celebrujemy Mszę św. ku czci Patrona Służby Zdrowia i naszego szpitala. Naszą wdzięczną modlitwą obejmujemy obecnych i byłych pracowników szpitala i ich rodziny. Myślimy tutaj o dyrekcji i pracownikach medycznych, administracyjnych, technicznych, Działu Higieny Szpitalnej czy Działu Żywienia. Dziękujemy za to, że jako słudzy życia, dajecie innym swoje serca i nadzieję; że stajecie w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech ta zaszczytna, choć trudna posługa chorym i cierpiącym daje zasłużoną radość i wdzięczność.

  (O 10.30) A Mszę św. uświetnia nam zespół wokalno-muzyczny z naszego szpitala, który miał ostatnio sporą przerwę, ale ufamy, że teraz będzie z nami częściej. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
   
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy również w Polsce Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar papieża Polaka, który odmienił oblicze Kościoła i świata a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze i nie tracili ducha w obliczu trudnej sytuacji na świecie. Jak pamiętamy, do naszej kaplicy wprowadziliśmy dwa lata temu relikwie św. Jana Pawła II – namacalny dowód jego obecności pośród nas – w przepięknym relikwiarzu ufundowanym w całości przez darczyńców.
   
 3.  W naszej kaplicy nabożeństwa różańcowe odbywają się w następującym porządku:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.
    
 4. W liturgii tego tygodnia patronują nam:
  • w poniedziałek (17.10.) – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik;
  • we wtorek (18.10.) – św. Łukasz Ewangelista;
  • we czwartek (20.10.) – św. Jan Kanty, prezbiter;
  • w sobotę (22.10) – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski;
  • w niedzielę (23.10.) przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny.
    
 5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Od 1 do 8 listopada będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu.
   
 6. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem. 
   
 7. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

15 października 2022

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

513 909 471

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

kaplicatarnow@gmail.com