kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

15 października 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła –

16 października 2022 r.

 

 1. Służba Zdrowia to wielkie dzieło miłości. Chociaż liturgiczne święto św. Łukasza przypada we wtorek, już dzisiaj celebrujemy Mszę św. ku czci Patrona Służby Zdrowia i naszego szpitala. Naszą wdzięczną modlitwą obejmujemy obecnych i byłych pracowników szpitala i ich rodziny. Myślimy tutaj o dyrekcji i pracownikach medycznych, administracyjnych, technicznych, Działu Higieny Szpitalnej czy Działu Żywienia. Dziękujemy za to, że jako słudzy życia, dajecie innym swoje serca i nadzieję; że stajecie w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech ta zaszczytna, choć trudna posługa chorym i cierpiącym daje zasłużoną radość i wdzięczność.

  (O 10.30) A Mszę św. uświetnia nam zespół wokalno-muzyczny z naszego szpitala, który miał ostatnio sporą przerwę, ale ufamy, że teraz będzie z nami częściej. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
   
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy również w Polsce Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar papieża Polaka, który odmienił oblicze Kościoła i świata a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze i nie tracili ducha w obliczu trudnej sytuacji na świecie. Jak pamiętamy, do naszej kaplicy wprowadziliśmy dwa lata temu relikwie św. Jana Pawła II – namacalny dowód jego obecności pośród nas – w przepięknym relikwiarzu ufundowanym w całości przez darczyńców.
   
 3.  W naszej kaplicy nabożeństwa różańcowe odbywają się w następującym porządku:
  • od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 14.30;
  • w soboty po Mszy św. o 6.30;
  • w niedziele po Mszy św. o 15.15.
    
 4. W liturgii tego tygodnia patronują nam:
  • w poniedziałek (17.10.) – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik;
  • we wtorek (18.10.) – św. Łukasz Ewangelista;
  • we czwartek (20.10.) – św. Jan Kanty, prezbiter;
  • w sobotę (22.10) – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski;
  • w niedzielę (23.10.) przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny.
    
 5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony tym, którzy przeszli już granicę życia i śmierci. Wyrazem naszej pamięci niech będzie modlitwa w ich intencji. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Prosimy wyraźnie wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Od 1 do 8 listopada będziemy powierzać ich Bożemu Miłosierdziu.
   
 6. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. W naszej kaplicy można to uczynić przed Mszą św. lub po umówieniu się na dogodną godzinę z kapelanem. 
   
 7. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com