kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

17 września 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela Zwykła –

18 września 2022 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Kościół zauważa ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i człowieka. Media mogą być współczesnym narzędziem ewangelizacyjnym. Trzeba jednak roztropnie z nich korzystać pamiętając, że powinny one służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek (20.09.) – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników;

  • we środę (21.09.) –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

  • w piątek (23.09.) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 14.30. 

 4. Nabożeństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy popołudniowej. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 5. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 6. Zachęcamy do rozwiązania quizu wiedzy biblijnej na naszej stronie internetowej. Miło nam również poinformować, że nasza strona w zeszłym roku została odwiedzona 9 tysięcy razy.

 7. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą. Dziękujemy serdecznie pierwszej osobie, pani Bogumile, za odwagę i przetarcie szlaków. Słowa podziękowania kierujemy również do pana Pawła Saładygi, który niezawodnie od wielu lat czynnie uczestniczy w liturgii w naszej kaplicy.
   

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com