kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

07 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła – 8.11.2020r.

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam o rzeczach ostatecznych. Wszystko, co jest na świecie ma swój początek i koniec, wszystko jest jedynie na pewien czas. Tylko Bóg jest wieczny. Nasze życie kiedyś się zakończy, ale nie tracimy nadziei, lecz chcemy jak roztropne panny z Ewangelii, z płonącą lampą, oczekiwać na ponowne przyjście Oblubieńca-Chrystusa w chwale. Czuwajmy, żeby zastał nas przygotowanymi.
 2. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tegorocznego Dnia Solidarności brzmi: „Republika Środkowoafrykańska – Przywrócić nadzieję!” Jest to jeden z najbiedniejszych i najmniej bezpiecznych krajów na świecie. Dochodzi tu do wielu aktów dyskryminacji i brutalnych ataków na chrześcijan. Tutaj cierpienie ma twarz milionów naszych braci i sióstr w wierze umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy, by chronić najbliższych. Wspieramy dziś tamtejszy Kościół modlitwą i ofiarami.
 3. Przez cały listopad, po Mszach św. o 14.30, będziemy modlić się wypominkami połączonymi z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W niedziele listopada wypominki z Koronką za zmarłych o 15.00. Kartki z wypominkami są dostępne na ławkach z tyłu kaplicy. Wciąż można jeszcze wpisać na nich imiona i nazwiska drogich nam zmarłych i złożyć je w zakrystii. Można również przesłać wypominki wypełniając formularz znajdujący się tutaj.
 4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek (9 XI) – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we wtorek (10 XI) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża;
  • we środę (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to również dzień imienin ks. kapelana Marcina.
  • we czwartek (12 XI) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • w piątek (13 XI) – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.​​​​​​​
 5. We środę (11 XI) przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm jest naszym obowiązkiem. Jako ludzie wierzący powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby Polska, wdzięczna Bogu za wolność, była wierna swym chrześcijańskim korzeniom, wierna krzyżowi i Ewangelii. Msze św. w kaplicy o 6.30 i 14.30.
 6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej kaplicy. Reżim sanitarny wykluczył na jakiś czas spowiedź w konfesjonałach, ale zawsze można skorzystać ze spowiedzi w zakrystii po skończonej Mszy św. lub po ustaleniu dogodnej godziny z kapelanem. Serdecznie zapraszamy.
 7. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2021 rok, dla miast i dla wsi, w cenie 23 zł.
 8. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł śp. Mieczysław Bednarek, tato ks. Bogumiła Bednarka – poprzedniego kapelana w naszym szpitalu, a obecnie proboszcza w Grywałdzie. Pogrzeb śp. Mieczysława odbędzie się we wtorek 10 listopada o godz. 13:00 w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Siennej k. Gródka nad Dunajcem.

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com