kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

10 września 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła –

11 września 2022 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej, będziemy prosili Boga o świętość i mądrość dla polskich dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • we wtorek (13.09.) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa;
  • we środę (14.09.) –  święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we czwartek (15.09.) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w piątek (16.09.) – wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – męczenników;

 

 1. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

 1. W piątek nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 14.30. Prośby i podziękowania do Jezusa Miłosiernego możemy składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą troskę o piękno naszej wspólnej świątyni, za wszystkie ofiary zbierane na tacę oraz ofiary indywidualne na utrzymanie i funkcjonowanie szpitalnej kaplicy.

 

 1. Na stronie internetowej kaplicy pojawił się nowy quiz sprawdzający wiedzę z zakresu ksiąg biblijnych. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

 1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą. Grafik czytań można znaleźć tutaj.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com