kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

03 września 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela Zwykła –

4 września 2022 r.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pierwszoczwartkową adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Zapraszamy ponownie w pierwszy czwartek, 6 października, w godzinach od 15.00 do 21.00.

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
    • we czwartek (8 IX) – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki diecezji tarnowskiej. Msze św. w naszej kaplicy o 6.30 i 14.30.

 

  1. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 

  1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 14.30.

 

  1. W piątek nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 14.30. Prośby i podziękowania do Jezusa Miłosiernego możemy składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom pielęgniarkom z Oddziału Neurochirurgii, które z własnej inicjatywy ufundowały i dostarczyły wrzosy i kwiaty do wystroju kaplicy. Dziękujemy za każdą troskę o piękno naszej wspólnej świątyni, za wszystkie ofiary zbierane na tacę oraz ofiary indywidualne na utrzymanie i funkcjonowanie naszej kaplicy.

 

  1. Na stronie internetowej kaplicy pojawił się nowy quiz sprawdzający wiedzę z zakresu ksiąg biblijnych. Zachęcamy do jego rozwiązania. Na zwycięzcę czeka drobny upominek. Aby przejść do quizu, kliknij tutaj.

 

  1. Zapraszamy personel szpitala, pacjentów i okolicznych mieszkańców do aktywnego włączania się w liturgię poprzez czytanie słowa Bożego na Mszy św. Osoby chętne do czytania mogą wpisywać się na grafik czytań zamieszczony na stronie internetowej kaplicy na wybraną przez siebie Mszę świętą.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com