kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

30 lipca 2022

Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła –

31 lipca 2022 r.

 

  1. Rozpoczynamy jutro miesiąc sierpień, który tradycyjnie przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej abstynencji. W naszej ojczyźnie nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem społecznym i źródłem wielu dramatów w rodzinach. Zechciejmy podjąć trud abstynencji w intencji osób uzależnionych, aby wygrały z nałogiem oraz ich bliskich.  

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
    • w poniedziałek (1VIII) – wspomnienie św. Alfonsa, biskupa i doktora Kościoła;
    • we czwartek (4VIII) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
    • w sobotę (6VIII) – święto Przemienienia Pańskiego;

 

  1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia. Pojednajmy się z Bogiem przez sakrament pokuty. Ze spowiedzi w kaplicy można skorzystać przed Mszą św. lub po umówieniu z kapelanem na dogodną godzinę.

 

  1. W pierwszy czwartek sierpnia (4VIII) zapraszamy do naszej kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Zależy nam, aby przez ten czas nie brakło osób adorujących Chrystusa Eucharystycznego, dlatego osoby chętne do podjęcia jednej godziny adoracji prosimy o wpisywanie się na listę adorujących. Szczegóły znajdziemy na informatorach rozmieszczonych na ławkach, przed wejściem do kaplicy oraz na stronie internetowej kaplicy (link). Zapraszamy do adoracji pracowników i pacjentów naszego szpitala a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com