kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

Fundacja Opes139: grupa wsparcia dla rodziców po stracie oraz pochówek dzieci utraconych

22 września 2023

Informacja od Fundacji Opes139:

 

Rozpoczynamy nabór do grupy wsparcia dla rodziców po stracie. W Tarnowie powstaje kolejna grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej i martwego urodzenia. 

Jeśli poroniłaś i nie umiesz sobie z tym poradzić. Chcesz wyjść do świata i opowiedzieć o swojej stracie, o swoim dziecku. Chcesz przyjrzeć się na nowo relacjom z otoczeniem. Serdecznie zapraszamy do tworzonej grupy wsparcia. 

Spotkania są bezpłatne i odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Przed pierwszymi zajęciami grupowymi odbędzie się indywidualne spotkanie z prowadzącą. Grupa będzie liczyć maksymalnie 8 osób. Zajęcia prowadzić będzie Katarzyna Suma-Wójcik psycholog i psychoterapeuta z Krakowa, mająca wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzicami po staracie. W ramach grupy odbędzie się w sumie 10 spotkań. 

Zapisy: 510 620 392. Telefon czynny w godz. od 9 do 20 od poniedziałku do piątku. 
 
 
Równocześnie informujemy, że 15 X  w Tarnowie odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach.

Na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła w Tarnowie Mościcach, ul. Zbylitowska 5, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Przed Mszą św. będzie można napisać, na specjalnie przygotowanych karteczkach, imiona zmarłych dzieci, które zostaną złożone na czas Mszy św. przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorczej na cmentarzu.
 
Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się po Mszy św. Spotykamy się przy kaplicy cmentarza w Tarnowie Mościcach ul. Czarna Droga, skąd uroczyście przejdziemy na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych.
Na cmentarzu odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili fundacji. Wzorem lat ubiegłych można przesyłać do fundacji (do 13 X) imiona dzieci utraconych. Oprócz imienia można również podać datę śmierci i tydzień ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty. Imiona zostaną wpisane do wirtualnej Księgi Pamięci znajdującej się na stronie fundacji. Imiona dzieci można przesyłać przez:

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com