kaplicatarnow@gmail.com

ul. Lwowska 178A, 33-100 Tarnów 

513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie

29 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

 13 Niedziela Zwykła –

30 czerwca 2024 r.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • we wtorek (2VII) – święto NMP Tuchowskiej;
  • we środę (3VII) – święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to dzień imienin naszego księdza kapelana Tomasza. Życzymy mu wielu łask Bożych w posłudze w naszym szpitalu, dobrego zdrowia i sił do pracy. Msza św. w Jego intencji w niedzielę (7VII) o 7.00 w kaplicy. Przed Mszą św. nie będzie śpiewu Godzinek.
  • w sobotę (6VII) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronalne święto Apostolstwa Chorych.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy św. o 14.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź w naszej kaplicy odbywa się zawsze przed Mszą św. lub po umówieniu na konkretną godzinę z kapelanem.
 4. W pierwszy czwartek lipca (4VII) tradycyjnie już zapraszamy do naszej kaplicy pracowników i pacjentów naszego szpitala, a także odwiedzających i okolicznych mieszkańców na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwać będzie w godzinach od 15.00 do 21.00. Poprzedzi ją Msza św. o 14.30 w intencjach zanoszonych przez wszystkich adorujących. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.
 5. Nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy popołudniowej. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod krzyżem przy wejściu do kaplicy lub tutaj.
 6. Trwają nadal prace związane z termomodernizacją naszej kaplicy. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż wiąże się to z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z kaplicy.
 7. Rozpoczął się coroczny Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem "Maryja obecna w Kościele". Szczególnej uwadze polecamy pielgrzymkę:
  • osób chorych i niepełnosprawnych oraz pracowników służby zdrowia, DPS-ów, ZOL-ów, hospicjów, zespołów CARITAS i wolontariuszy (5 lipca, godz. 15:00).

Szczegółowy program odpustu znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 

Kontakt

tel: 513 909 471

Kaplica szpitalna pw. Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie

ul. Lwowska 178A

33-100 Tarnów

email: kaplicatarnow@gmail.com